iTunes

iTunes dla Mac

Słuchaj piosenek i zarządzaj biblioteką muzyczną

iTunes to flagowy program Apple wbudowany w system. Odtwarza muzykę, zarządza biblioteką, umożliwia dostęp do iTunes Store, a także służy do synchronizacji iPoda/iPhone z komputerem.iTunes to bardzo wygodny i prosty w obsłudze odtwarzacz plików... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Integracja z systemem
  • Dodaje okładki do albumów

Wady

  • Należy posiadać dobrze opisane pliki MP3

Bardzo dobry
8

iTunes to flagowy program Apple wbudowany w system. Odtwarza muzykę, zarządza biblioteką, umożliwia dostęp do iTunes Store, a także służy do synchronizacji iPoda/iPhone z komputerem.

iTunes to bardzo wygodny i prosty w obsłudze odtwarzacz plików muzycznych, do tego znajduje się na każdym komputerze Apple i jest dostępny po polsku. Jego największą zaletą jest sposób zarządzania biblioteką. Umożliwia tworzenie własnych list odtwarzania, a także kreuje je automatycznie według zadanych kryteriów.

Niestety program kataloguje bibliotekę muzyczną przy pomocy systemu tagów ID3. Jeśli posiadane przez nas utwory nie są opisane, wprowadza to ogromny bałagan. Uzupełnienie tytułów i wykonawców zajmuje sporo czasu, ale bardzo ułatwia późniejsze użytkowanie programu. Co prawda iTunes jest po polsku, ale zdarzają się problemy z obsługą polskich znaków w opisach piosenek.

Bardzo przyjemną funkcją iTunes jest widok Cover Flow. Umożliwia przeglądanie albumów, jakby stały na naszej półce. W tym celu każdy album powinien posiadać okładkę. Co prawda można je bezpłatnie pobrać z iTunes Store, ale wymaga to rejestracji i podania numeru karty kredytowej. W polskiej wersji sklepu nie można jeszcze kupować piosenek, dostępne są jedynie aplikacja na iPhone/iPod/iPad. Znacząco ogranicza to funkcjonalność iTunes.

Pomimo swoich wad i braku polskiej wersji sklepu, iTunes jest wart polecenia. Po uporządkowaniu biblioteki staje się przyjaznym i wygodnym odtwarzaczem.

Najczęściej pobierane Audio na mac

iTunes

Download

iTunes 12.2.0

Opinie użytkowników o iTunes

Sponsorowany×